Ostatní investice České 3D vzdělávání dobývá svět

Corinth a Lifeliqe – dvě společnosti s českými kořeny, které posunují vzdělávání dětí i dospělých do zcela nové kategorie. Nejen v Česku, ale i v USA a stovce dalších zemí světa. Vytvářejí interaktivní modely, které ve kterých si můžete věci a živé tvory prohlédnout v jejich skutečné třírozměrné podobě, a to jak zvenku, tak zevnitř. Tvůrcem jednotlivých modelů je společnost Corinth, platformu pro distribuci a využívání poskytuje Lifeliqe.

Na rozdíl od klasických papírových učebnic s obrázky nebo plochého obrazu na displeji nabízí nová technologie třírozměrný model, ve kterém se pohybujete, který je mnohem intuitivnější a ukáže vám, jak daná věc, přístroj nebo organismus ve skutečnosti fungují. Hlavními doménami jsou biologie, chemie, fyzika a matematika. Všechny modely jejich tvůrci konzultují se specialisty v příslušném oboru, např. z Univerzity Karlovy či kalifornské Stanfordovy univerzity.

Mezi strategické partnery Lifeliqe v současnosti patří Microsoft, HTC Vive a další významné technologické společnosti. Vedle výukových modelů dodávaných základním a středním školám Lifeliqe spolupracuje například se státem Nevada a College of Southern Nevada, s nimiž realizovala společný projekt – kurz pro výuku hemodialyzačních techniků ve virtuální realitě. Podpora zaměstnanosti v USA je totiž poskytována formou workforce developmentu – široké nabídky rekvalifikací a možností zvýšení vzdělání. Úspěšná realizace prvního kurzu je velkým příslibem pro další spolupráci, jen v USA je aktuálně přibližně 6 tisíc různých certifikací, pro které by bylo vhodné vytvořit virtuální simulace.

Mimo USA má Lifeliqe silnou pozici především v České republice a v Polsku, prosazuje se také na Slovensku a plánuje vstup do dalších zemí střední a východní Evropy. Vlajkovou lodí společnosti v Česku je Královéhradecký kraj, který nakoupil licence pro 60 svých škol. V Polsku se modely Lifeque aktuálně využívají na více než 500 školách a jejich počet dál rychle roste. Velkou výhodou společnosti je schopnost dodat nejen softwarové vybavení a 3D modely, ale také odborně vzdělat učitele, aby s novou technologii mohli pracovat. Licenci Lifeliqe koupil také UNICEF pro všechny školy v Abcházii, kde vzdělání je viděno jako jedna z mála šancí, jak oblast v těžké geopolitické situaci dále rozvíjet.

Svůj další rozvoj chce Lifeliqe zaměřit jednak na USA, kde vidí velké příležitosti v oblasti workforce developmentu. Stranu pozornosti nezůstává ani Evropa – v Česku se chce společnost ještě intenzivněji podílet na digitalizaci školství, kde vidí obrovský prostor pro další inovace. Velkou pozornost věnuje Lifeliqe i Polsku, Slovensku a dalším evropským trhům, otevřena je i dalším příležitostem z kterékoli části světa. Dlouhodobým cílem společnosti je stav, kdy Lifeliqe nebude jen edukační technologií na školách, ale stane se obecnou e-learningovou platformou. Univerzálně použitelnou na všech typech zařízení od smartphonů až po špičkové herní počítače, od jednoduchých 2D displejů na mobilech až po špičková zařízení virtuální reality typu brýlí HoloLens. Stručně řečeno: Lifeliqe chce být řešením pro jakýkoli typ vzdělávání na jakémkoli zařízení po celém světě.

Masivní rozvoj pochopitelně znamená obrovské náklady, velkou výhodou Lifeliqe ale je, že patří mezi průkopníky v oboru a co je ještě důležitější: může investorům představit řadu úspěšně dokončených projektů. Již dříve se investorem Lifeliqe a Corinthu stala investiční skupina UNICAPITAL, nyní se v USA připravuje nová série investování a s cílem získat další strategické partnery.

Další aktuality

Naše webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.